Digitálna televízia

IPTV

ZÁKLADNÁ FLEXI TV

  • Viac ako 55 programov
  • 0x voliteľný Flexi balík

6.99 €/mesačne

ROZŠÍRENÁ FLEXI TV

  • Obsahuje všetky programy základnej Flexi TV
  • +3x voliteľný Flexi balík

10.99 €/mesačne

KOMPLETNÁ FLEXI TV

  • Obsahuje všetky programy základnej Flexi TV
  • +6x voliteľný Flexi balík

14.99 €/mesačne

Mobilná Flexi TV

2 €/mesačne

  • Voliteľný balík
  • (pre maximálne 5 zariadení)

NAJLEPŠÍ INTERNET VO VAŠOM OKOLÍ.

Neváhajte a kontaktujte nás ohľadom našich služieb.

Vlastnosti digitálnej televízie

Kvalitný digitálny obraz

Základom IPTV služby je kvalitný digitálny obraz. Je kvalitnejší ako bežne dostupné služby v podobe Digi TV, UPC Direct alebo analógového terestiálneho vysielania (bežné káblové koaxiálne rozvody). Kvalitný digitálny obraz umocňuje zážitok z pozerania televízie. Pri IPTV neexistuje zašumený obraz, alebo ``duchovia``. Obraz je distribuovaný v najvyššej kvalite vo formáte MPEG-2. Pri niektorých alternatívnych riešeniach digitálnej TV je obraz menej kvalitný z dôvodu vyššej kompresie MPEG-2 (Digi TV, UPC Direct), alebo MPEG-4 kompresie (T-Com Magio, Orange Fibernet) (úroveň kompresie pri formátoch MPEG-2/4 si volí vysielateľ).

Pause TV a Time shifting

Možnosť pozastavenia sledovaného programu (pause TV) a po uvoľnení pokračovať v jeho sledovaní. Môžete sa vrátiť na začiatok sledovaného programu a pozerať ho od začiatku. Túto revolučnú funkciu si rýchlo obľúbite. Vďaka koncepcii našej televízie sa možete vrátiť na začiatok sledovanej relácie aj v prípade, že ju nesledujete od začiatku. Je to podstatný rozdiel v porovnaní s riešeniami T-Com Magio, alebo Orange Fibernet. Už viac nie ste obmedzovaný faktom, že televízia umožňuje sledovať iba to, čo je práve vysielané. Pozeráte zaujímavý film a v tom vám zazvoní telefón, ktorý nemôžete odmietnuť? Žiadny problém! Jednoducho film pozastavíte a po ukončení hovoru pokračujete v sledovaní od miesta kde ste ho zastavili. Poprípade chcete sledovať dve relácie, ktoré sa časovo prelínajú? Jednoducho dopozeráte reláciu na jednom programe, prepnete na druhý, kde je druhá relácia práve vysielaná, presuniete sa na jej začiatok a pozriete si ju celú (Time shifting).

Prístup na webové stránky

Prístup na webové stránky priamo z TV prijímača. Po zvolení tejto funkcie sa na televíznej obrazovke zobrazí internetový prehliadač, cez ktorý môžete pristupovať do Internetu na webové stránky. Zadávanie stránok a pohyb po nich, ovládate diaľkovým ovládačom. K dodávanému set-top boxu si môžete dokúpiť originálnu bezdrôtovú klávesnicu, prostredníctvom ktorej je práca s prehliadačom ďaleko komfortnejšia. Prístup do Internetu cez TV príjmač určite nenahradí možnosti plnohodnotnej práce s internetom z počítača. Na rýchle vyhľadanie informácii na webových stránkach úplne postačí.

Elektronický programový sprievodca

Integrácia s EPG (Electronic Programme Guide - Elektronický programový sprievodca) dátami. EPG obsahuje informácie o vysielaných programoch na týždeň dopredu. Popisy filmov, relácií, herecké obsadenie, obrázky. Vďaka EPG máte vždy prehľad o programe televízií. Neprídete o svoje obľúbené relácie. Navyše, kedykoľvek môžete vyvolať zobrazenie informačného panelu, ktorý Vás informuje o aktuálnom programe, stave prebiehajúcej relácie, aktuálnom čase, následujúcej relácii a o funkciách farebných navigačných tlačidiel diaľkového ovládača.

Osobný virtuálny videorekordér

Osobný virtuálny videorekordér (nPVR - network Private Video Recorder) vám umožní nahrať vybranú reláciu. Reláciu si môžete nahrať počas jej sledovania naživo stlačením červeného tlačidla na ovládači. Pomocou programového sprievodcu EPG si nastavte nahratie zaujímavých relácii až na týždeň dopredu. Nahraté relácia sa objavia v menu vášho personálneho videorekordéra. Neskôr počas prehrávania máte možnosť záznam ľubovoľne pretáčať a zastavovať. V jednom čase môžete nahrávať ľubovoľný počet relácií z rôznych kanálov a nezávisle na zvolenom nahrávaní sledovať v rovnakom čase iný program. Náhravanie neovplyvňuje kvalitu obrazu práve sledovanej relácie. Počas nahrávania nemusíte mať zapnutý set-top-box ani televízor. Všetky záznamy sú uchovávané na centrálnych IPTV serveroch. Funkcia nPVR v riešení E-MAX TV je ďaleko vyspelejšia a funkciami bohatšia v porovnaní s konkurenčnými riešeniami.

Rádio v digitálnej kvalite

Možnosť počúvania rádií. K dispozícií máte najobľúbenejšie slovenské rozhlasové stanice, ktoré môžte počúvať na vašom televízore. Set-top-box má na zadnej strane výstupy na Hi-Fi audio sústavu, čím dosiahnete ešte vyššiu kvalitu zvuku. Z obývačky sa razom stane vaše osobné multimediálne centrum. Digitálny Zvuk rádií, plne porovnateľný s CD kvalitou, pohladí uši nejedného milovníka kvalitného ozvučenia.

Technické špecifikácie

IPTV technológia

Novú digitálnu televíziu sme postavili na technológii IPTV (Internet Protocol Television). Táto technológia umožňuje šírenie televízie po počítačovej sieti spolu s ďalšími dátovými službami. Na jednom vysokokapacitnom kábli poskytujeme u účastníka naraz tri služby – Internet, televízia a telefón. Pre takto poskytnuté služby sa používa spoločný názov Triple-Play.

Podpora HDTV

Digitálna televízia E-MAX INTERNET&IT s podporou HDTV vyniká vysokou kvalitou obrazu a jemnosťou detailov. Túto kvalitu dosahujeme distribúciou digitálneho signálu, ktorý sa šíri od vysielateľa kanálu (ciže televíznej stanice) až po zákazníka bezo zmeny kvality v digitálnom formáte MPEG-2. Dátový tok obrazových dát v televízii E-MAX dosahuje až 8 Mbit/s (pre porovnanie DVD prehrávač vytvára tok dát 9,8 Mbit/s). Z tohto porovnania vidieť, že kvalita obrazu televízie E-MAX je porovnateľná s kvalitou DVD videa. HDMI výstup na Set-Top-Boxe umožňuje pripojnie moderného digitálneho plazmového alebo LCD príjímača.

Triple-Play

Službu Tripple-play poskytujeme na regionálnej optickej metropolitnej sieti E-MAX INTERNET&IT. Táto výhoda nám umožňuje budovať triple-play sieť efektívnejšie a poskytovať funkčne bohatšie služby.

Set-top-box

Každý zákazník pripojený do optickej siete E-MAX INTERNET&IT má v byte pripojenie ukončené nástennou ethernetovou dvojzásuvkou. Prostredníctvom tejto dátovej zásuvky poskytujeme tiež novú káblovú televíziu. Pre príjem služby IPTV je potrebná inštalácia tzv. set-top-boxu - STB. Set-top-box je zariadenie slúžiace na prevod digitálneho obsahu na vstup televízneho prijímača. Zariadenie je podobné satelitnému prijímaču (satelitnému receiveru). Set-top-box nielen prijíma televízne vysielanie po dátovej sieti, ale zároveň komunikuje so servermi zabezpečujúcimi IPTV služby. Prináša do vašich TV prijímačov interaktivitu (zastavovanie, pretáčanie živého vysielania a ďalšie služby).

BUĎTE INFORMOVANÝ O E-MAX NOVINKÁCH E-MAILOM: